107,6 FM

Marek Plura: na pomoc dla najbardziej niepełnosprawnych nie powinno być limitu

- Na pomoc dla najbardziej niepełnosprawnych, niezdolnych do samodzielnej egzystencji nie powinno być limitu - mówił w Radiu eM Marek Plura, polityk PO.

Marek Plura: na pomoc dla najbardziej niepełnosprawnych nie powinno być limitu
Radio eM

Wczoraj Sejm poparł poprawki Senatu do ustawy o świadczeniu dla osób niepełnosprawnych. Ma ono przysługiwać w kwocie nie wyższej niż 500 zł miesięcznie. W sumie kwota tego i innych świadczeń nie może przekroczyć 1600 zł.  - Jeżeli na 500 plus i trzynastą emeryturę nie ma limitu dochodowego, to nie rozumiem, dlaczego w przypadku osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji pojawia się kryterium dochodowe - mówił w Radiu eM Marek Plura, polityk PO i działacz na rzecz osób niepełnosprawnych. - Nikomu nie chcę odbierać trzynastej emerytury czy innych dodatków, ale priorytety łatwo określić. Bylibyśmy zadowoleni, gdyby zachować jednakowy standard między 500 plus dla rodzin i dla osób całkowicie niesamodzielnych - dodał Plura.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy