107,6 FM

Ks. Piotr Brząkalik: nie da się osiągnąć trzeźwości bez okresów abstynencji

Duszpasterz trzeźwości Archidiecezji Katowickiej ks. Piotr Brząkalik wyjaśniał kto i dlaczego potrzebuje abstynenecji.

ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości Archidiecezji Katowickiej   ks. Piotr Brząkalik, duszpasterz trzeźwości Archidiecezji Katowickiej

Bagatelizowanie zagrożenia, jakim jest alkohol, przyzwolenie społeczne dla upijania się i nieograniczona dostępność alkoholu w sprzedaży, to sprawy na które na początku miesiąca trzeźwości zwracał uwagę ks. Piotr Brząkalik. - Wyjściem z problemu nie jest prohibicja, ani całkowita abstynencja - zaznaczył duszpasterz trzeźwości - ale konieczne jest ograniczenie dostępności alkoholu i zaostrzenie przepisów uniemożliwiających spożywanie alkoholu przez nieletnich. Słuchaczy Radia eM zachęcał też do podjęcia wysiłku postu, abstynencji i modlitwy za osoby, które swoim korzystaniem z alkoholu wyrządzają krzywdę sobie i innym.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy