107,6 FM

Katowice: akcja wspierania pszczół na ul. Stawowej

W Katowicach na ul. Stawowej miała miejsce akcja wspierania pszczół. Jej organizatorzy rozdali mieszkańcom nasiona roślin miododajnych, które można posadzić w ogrodzie lub na balkonie.

"Wspiyrej pszczoły, w Ciebie je moc" - to pełne hasło akcji, która dziś odbywała się w Katowicach. W centrum miasta rozdawane były nasiona roślin miododajnych, które można posadzić w ogrodzie lub na balkonie. Chętnych nie brakowało. - Chcieliśmy zwrócić uwagę mieszkańców na to jak pszczoły są ważne dla człowieka i środowiska - mówił radiu eM Bartłomiej Wrębiak - ze Stowarzyszenia Ostra Zieleń:

Chętnych by zasadzić rośliny nie brakuje:

Pszczoły zapylające odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie. W samej Europie od zapylania przez owady uzależnione jest ponad 4000 odmian warzyw. Dodajmy, że w najbliższy czwartek - 8 sierpnia w Polsce będzie obchodzony Wielki Dzień Pszczół. Światowe święto pszczół ustanowione przez ONZ przypada 20 maja.


 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama