107,6 FM

Biegnie 18 maratonów w 18 dni. Dla chorej Dominiki

Z Zakopanego do Gdyni biegnie Tomasz Sobania, student teologii na UKSW. W ten sposób zbiera pieniądze na leczenie chorej na raka matki trójki dzieci.

W biegu od Tatr do morza biegaczowi towarzyszy samochód. Przez pierwsze dni jechali w nim Dominika Hawryluk i jej mąż Dawid, a także Adam Śniegórski, trener maratończyka. Do Warszawy samochód dojechał w składzie: ojciec maratończyka pan Emil, Mateusz Zając, Rafał Nastarowicz i biegnący również na niektórych odcinkach pallotyn ks. Bogusław Bogdan.

Bo bieg Tomka ma też wymiar duchowy. Modli się za niego wiele osób, on sam - jak mówi - modli się za wielu ludzi, za Polskę, za to, żeby zniknęły w niej społeczne podziały. - To jest dla mnie czas bardzo trudny fizycznie, ale niesamowicie satysfakcjonujący. I jestem w tym wszystkim bardzo szczęśliwy - dodaje T. Sobania. - Chciałbym też przekazać młodym ludziom, że mają w sobie duży potencjał i mogą go wykorzystać do czynienia dobra. Także wtedy, kiedy wymaga to trudu, wyrzeczeń i wytrwałości w dążeniu do celu.

W najbliższych dniach maratończyka będzie można spotkać m.in. w Nasielsku, Ciechanowie, Szymbarku, Malborku, Gdańsku i Sopocie.

Osoby, które chcą wesprzeć szczytny cel biegu, mogą to zrobić za pośrednictwem strony: https://zrzutka.pl/z2nysa.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • gut
    08.08.2019 21:29
    /Przyjaźń: to jest właściwie oczekiwanie niemożliwego./
    /Stefan Napierski/
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama