107,6 FM

Katowice. Próba przed defiladą. Uwaga będą zamknięte ulice!

Już dziś w nocy, czyli z piątku na sobotę na ulicach Katowic odbędzie się próbna defilada.

Po raz pierwszy w Katowicach odbędzie się Święto Wojska Polskiego - to w najbliższy czwartek, 15 sierpnia. Wcześniej - dzisiejszej nocy [ z 09.08 na 10.08 ]  - odbędzie się próbna defilada "Wierni Polsce". W związku z tym mieszkańcy i przejeżdżający przez Katowice muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Informuje Ewa Lipka, rzecznik prasowa katowickiego Urzędu Miasta:

Zmiany w rozkładach jazdy można już sprawdzić na stronach internetowych przewoźników - miedzy innymi na stronie www. metropoliaztm.pl.

W uroczystej defiladzie "Wierni Polsce", która 15 sierpnia przejdzie ulicami Katowic dla upamiętnienia 100. rocznicy wybuchu Powstań Śląskich weźmie udział 2600 żołnierzy, 185 jednostek sprzętu wojskowego oraz 60 statków powietrznych. Jak mówi Ewa Lipka - podobnie ma być dziś w nocy:

Nocna próba defilady dotyczy części naziemnej.  W Święto Wojska Polskiego formacje zaprezentują się w ścisłym śródmieściu - m. in. na Rondzie im. J. Ziętka, Al. Roździeńskiego i Al. Korfantego. Defiladzie będzie także towarzyszył piknik wojskowy, który odbędzie się na terenie Strefy Kultury w godzinach od 15.00 do 22.00 oraz uroczyste wręczenie odznaczeń, które odbędzie się o godzinie 12.00 na Placu Chrobrego.

Katowice. Próba przed defiladą. Uwaga będą zamknięte ulice!   Mapa zamkniętych ulic w Katowicach
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama