107,6 FM

Katowice. Widowisko muzyczne z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego

Katowice będą świętować 100. rocznicę wybuchu I Powstania Śląskiego. W najbliższą niedzielę (11 sierpnia) w katedrze Chrystusa Króla odbędzie się widowisko pt. "W dziewiętnastym roczku, w tym wielkim powstaniu...".

Do udziału zaprasza producent wydarzenia Adam Guzdek.

Adam Guzdek Radio eM

- W widowisku wystąpią artyści emocjonalnie związani ze Śląskiem m.in. Sonia Bohosiewicz, Anna Guzik, Olgierd Łukaszewicz czy Stanisław Soyka. Świętowanie rozpocznie już jednak Msza św. w samo południe, a potem piknik dla pracowników - mówi Aleksandra Wysocka-Siembiga z Polskiej Grupy Górniczej.

Aleksandra Wysocka-Siembiga Radio eM

Artystom towarzyszyć będzie Orkiestra Kameralna Miasta Tychy AUKSO pod dyrekcją Marka Mosia, Górnicza Orkiestra Dęta Kopalni Mysłowice-Wesoła oraz Żeńska Orkiestra Salonowa Polskiej Grupy Górniczej. Autorem słów do jednej z piosenek, które zabrzmią w niedzielny wieczór w katedrze jest Szymon Babuchowski z redakcji "Gościa Niedzielnego". Muzykę napisał Stanisław Soyka. Widowisko rozpocznie się o 19.00, wstęp jest wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama