107,6 FM

IMGW ostrzega przed gwałtownymi burzami, gradobiciem i wichurami

Wydano ostrzeżenia II stopnia dla 7 województw. Możliwe nawet trąby powietrzne.

W województwach śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim, lubelskim i w części województw mazowieckiego i podlaskiego obowiązują ostrzeżenia II topnia przed gwałtownymi burzami, ulewami i wichurami. Na zagrożonych terenach meteorolodzy przewidują dziś w nocy możliwe opady do 50 mm, gradobicia, a także gwałtowny wiatr. W porywach może wiać nawet 110 km/h. 

„Uwaga! Dziś i w nocy (12-13/08) przewidywane burze z gradem i lokalnie silny wiatr. W trakcie burzy znajdź bezpieczne schronienie. Jeśli możesz - zostań w domu” - czytamy w ostrzegawczych smsach, które mieszkańcy wymienionych obszarów otrzymali od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

IMGW ostrzega również o możliwości występowania lokalnie trąb powietrznych. 

 

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama