107,6 FM

Chorzów: "okrągły stół" w sprawie nowych przepisów podatkowych

W Chorzowie odbył się dziś "okrągły stół" w sprawie nowych przepisów podatkowych. Była to inicjatywa prezydenta miasta, Andrzeja Kotali.

Z wyliczeń Związku Miast Polskich wynika, że w związku z nowym prawem samorządy stracą ponad 7 mld zł rocznie. Przypomnijmy - od sierpnia obowiązuje już zerowy PIT dla pracowników do 26.roku życia. Kolejne zmiany w przepisach mają zostać wprowadzone w październiku – zmniejszenie podatku od osób fizycznych z 18% do 17% i dwukrotny wzrost kosztów uzyskania przychodów. Za sprawą nowych przepisów takie miasto jak Chorzów straci ponad 20 milionów złotych. Mówi prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala:

W obradach "okrągłego stołu" w Chorzowie wziął udział m.in. wiceprezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk:

 W chorzowskim spotkaniu wzięło ok. 40 prezydentów, wiceprezydentów i skarbników miast województwa śląskiego. Podczas dzisiejszego dwugodzinnego spotkania samorządowców pojawiły się dwie propozycje, które mają poprawić sytuacje miast i gmin. To wyrównanie budżetu samorządów wpływami z podatku VAT oraz przyznanie miastom dotacji rządowych. Samorządowcy, którzy  debatowali przy "okrągłym stole" w Chorzowie zapowiedzieli wspólny list w tej sprawie do premiera Mateusza Morawieckiego.

Chorzów: "okrągły stół" w sprawie nowych przepisów podatkowych   Okrągły stół" w sprawie nowych przepisów podatkowych w Chorzowie Agata Nurek /Radio eM
« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama