107,6 FM

Abp Wiktor Skworc: W Piekarach powiemy sobie szczerze o sprawach kobiet

W Piekarach powiemy sobie szczerze o sprawach kobiet – zapowiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc przed żeńską pielgrzymką do Matki Bożej w Piekarach Śląskich.

Abp Wiktor Skworc: W Piekarach powiemy sobie szczerze o sprawach kobiet – (14.08.2019)
Radio eM

Jak powiedział w „Rozmowie poranka” Radia eM metropolita katowicki, w swoim powitalnym przemówieniu do pątniczek, które tradycyjnie jest jednocześnie nauczaniem społecznym, będzie chciał m.in. poruszyć temat wolnych od pracy i handlu niedziel, a także ochrony dzieci. Pielgrzymka stanowa kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich odbędzie się w najbliższą niedzielę (18.08).

Abp Wiktor Skworc zachęcił do udziału w metropolitalnym odpuście w uroczystość Wniebowzięcia NMP w Rudach Raciborskich (15.08). Odbędzie się on w sanktuarium Matki Bożej Pokornej. Metropolita zaprosił też na popołudniowe uroczystości w Tychach-Paprocanach związane z rocznicą powstań śląskich. Przypomniał też wydarzenia poprzedzające wybuch I powstania śląskiego, którego setna rocznica przypada pojutrze (16.08). Zaznaczył, że przez długi czas dojrzewała na Śląsku tęsknota za Polską.

Nawiązując do sobotniej (17.08) uroczystości św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej, abp Skworc podkreślił, że podobnie jak św. Jacek był określany mianem Lux ex Silesia, czyli Światło ze Śląska, tak też takim światłem był Wojciech Korfanty, wybitny chrześcijanin, w którego intencji będzie także sprawowana sobotnia msza św. w katowickiej katedrze, w 80. rocznicę jego śmierci. Podczas tej uroczystości zostanie ogłoszony tegoroczny laureat nagrody Lux ex Silesia. Abp Wiktor Skworc ujawnił w Radiu eM jedynie, że nagrodę otrzyma katowiczanin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy