107,6 FM

„Pro Life Tour” – 300 kilometrów przez trzy kraje

Młodzieżowa wędrówka przez malownicze regiony środka Europy ma przypominać o fundamencie, jakim jest ochrona życia ludzkiego.

„Społeczeństwo, gdzie dzieci są chronione, kobiety darzone wsparciem, a aborcja stała się przeszłością” – takie przesłanie głoszą młodzi napotkanym na trasie. Trzytygodniowa wyprawa została zorganizowana przy współpracy młodzieżowych stowarzyszeń pro-life z Austrii, Niemiec i północnych Włoch.

Wędrówka wyruszyła pod koniec lipca z Augsburga w Bawarii, gdzie odbyło się także publiczne zgromadzenie za ochroną życia. Pierwszy, 26-kilometrowy etap wyprawy, zwieńczyła Msza święta pod przewodnictwem biskupa Floriana Wörnera. Dalej uczestnicy podążyli w kierunku Austrii. Dotarli do Innsbrucku, a zakończą swój marsz 16 sierpnia w Bolzano we Włoszech. W największym mieście południowego Tyrolu zaplanowano kolejną demonstrację pro-life. Uczestnicy zwracają uwagę, że w trzech krajach, przez które wędrują, przepisy nie gwarantują konsekwentnego prawa do życia dzieciom poczętym. Tak jest np. w Niemczech, gdzie uznaje się aborcję za legalną do 12. tygodnia ciąży, po konsultacji z lekarzem.

Kolejne duże wydarzenie organizowane przez młodzież pro-life to Impact Congress w Berlinie, od 20 do 21 września. Podczas konferencji w języku angielskim uczestnicy dowiedzą się, jak uzyskać większy wpływ w swoich środowiskach i debacie publicznej na szerzenie cywilizacji życia. Z kolei 21 września odbędzie się największe w Niemczech wydarzenie pro-life – berliński Marsz dla Życia.

 

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama