107,6 FM

Powstanie zaczęło się w Mysłowicach. Trwają obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego

"Powstanie zaczęło się w Mysłowicach" - pod takim hasłem trwają w tym mieście uroczystości upamiętniające 100-lecie I Powstania Śląskiego.

"Powstanie zaczęło się w Mysłowicach" - pod takim hasłem trwają w tym mieście uroczystości upamiętniające 100-lecie I Powstania Śląskiego. Od południa na tamtejszym rynku można spróbować kuchni powstańczej, spotkać rekonstruktorów przebranych w stroje z epoki, a także sprawdzić powstańcze uzbrojenie i odwiedzić szpital polowy:

Powstanie zaczęło się w Mysłowicach. Trwają obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego   Msza św. w intencji poległych powstańców Marcin Iciek /Radio eM

15.00 abp Wiktor Skworc przewodniczył Mszy św. w intencji poległych powstańców:

Arcybiskup przywołał również w homilii postać wspominanego dziś świętego Maksymiliana Kolbe. Metropolita katowicki zwrócił uwagę, że męczennik "stał się głosem obrony ludzkiego życia, ludzkiej godności, zasad moralnych, prawa naturalnego i Bożego, wszystkiego, czemu zaprzeczyć chce współczesna cywilizacja śmierci".

Powstanie zaczęło się w Mysłowicach. Trwają obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego   Obchody 100-lecia I Powstania Śląskiego w Mysłowicach Marcin Iciek /Radio eM

O 17.30 otwarta została Powstańcza Strefa Pamięci przy byłej Kopalni Mysłowice, później zaś o 18.30 odbędzie się tam widowisko historyczne.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama