107,6 FM

Planujesz wyjazd nad Morskie Oko? Policja apeluje, by w długi weekend korzystać z transportu publicznego

Długi sierpniowy weekend to szczyt sezonu turystycznego, policja nie wyklucza zamknięcia drogi do Łysej Polany.

W słoneczne, wakacyjne dni drogą do Morskiego Oka przechodzi często ponad 10 tysięcy turystów. Sierpniowy długi weekend to zwykle ponad 13 tysięcy osób zmierzających każdego dnia nad to niezwykłe tatrzańskie jezioro. W praktyce oznacza to ogromne korki na drogach dojazdowych do parkingu na Palenicy Białczańskiej, ale również w wielu miejscach nad samym jeziorem. Zatory tworzą się przy zwężeniach szlaków wychodzących powyżej schroniska, a także na schodach prowadzących nad brzeg Morskiego Oka. 

Problemem są również miejsca parkingowe - w krótkim czasie zapełnia się duży parking na Palenicy oraz pobocza drogi prowadzącej do parkingu. W związku z tym policja apeluje, aby w długi weekend wybierać alternatywne cele wycieczek, a jeśli koniecznie chcemy iść nad Morskie Oko to sugeruje wybór transportu publicznego. W razie zbyt dużego natężenia samochodów droga dojazdowa do parkingów może zostać zamknięta dla samochodów prywatnych.

AKTUALIZACJA: Dojazd do parkingów przy Drodze do Morskiego Oka zamknięty!

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama