107,6 FM

Apel Komisji Wychowania Katolickiego KEP do rodziców ws. deprawacji w szkołach

– Dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów – napisał bp Marek Mendyk, Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP, w apelu skierowanym do rodziców w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.

„Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje” – zwraca się do rodziców i opiekunów prawnych bp Marek Mendyk, przed rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020.

Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP apeluje do rodziców o czujność i roztropność w związku z planowanym finansowaniem przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych.

„Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów” – zaznacza przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego KEP.

Podkreśla też, iż rodzice lub opiekunowie prawni mogą składać w szkołach specjalne oświadczenie. „W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie” – czytamy w Apelu.

Do apelu Przewodniczącego Komisji Wychowania Katolickiego dołączony jest wzór takiego oświadczenia, które jest dostępne poniżej i na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl

BP KEP

Publikujemy pełną treść Apelu:

Apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski do rodziców i prawnych opiekunów:

Stop Deprawacji Dzieci i Młodzieży!

Rodzicielska kontrola nad zajęciami dodatkowymi w szkołach

Wobec planowanego finansowania przez niektóre samorządy (organy prowadzące szkoły) zajęć dodatkowych w placówkach oświatowych apelujemy do rodziców o czujność i roztropność. Warto zainteresować się tym, co dzieje się w szkołach, jakiego typu zajęcia są organizowane, kto je prowadzi i jakie treści przekazuje.

Według doniesień medialnych, w niektórych miastach Polski od września br. planuje się wprowadzenie (finansowanie) edukacji seksualnej. Są też takie miejsca, w których już realizowana jest tzw. edukacja antydyskryminacyjna. Przypominamy, że dziecko nie może uczestniczyć w żadnych tego typu zajęciach bez wyraźnej zgody rodziców lub prawnych opiekunów.

W celu uzyskania pewności, że dzieci nie wezmą udziału w zajęciach, podczas których będą im przekazywane treści niezgodne z wyznawanym systemem wartości oraz wykraczające poza podstawę programową obowiązującą na danym etapie kształcenia, należy złożyć w szkole specjalne oświadczenie.

Wzór takiego oświadczenia jest do pobrania poniżej oraz na stronie Komisji Wychowania Katolickiego KEP: www.katecheza.episkopat.pl

bp Marek Mendyk
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski

Warszawa, 19 sierpnia 2019 r.

Do pobrania Oświadczenie:

Oświadczenie Rodziców ws. prawa do wychowania dzieci 

« 1 »
 • kolo
  19.08.2019 14:35
  Apel bardzo potrzebny. Wszyscy wiedzą że pod płaszczykiem tzw. zajęć antydyskryminacyjnych będzie wciskanie ideologii LGBT/gender. Jak może być inaczej jeśli w Warszawie program ten jest ustalany przez organizacje homoseksualistów (np. Lambda Warszawa, Kampania przeciw Homofobii, Fundacja Trans-Fuzja, Fundacja Wolontariat Równości)? Niech te organizacje lepiej trzymają się z dala od naszych dzieci!
  Zachęcam wszystkich Rodziców dla których dobro ich dzieci jest ważne o złożenie oświadczenia takiego jak wskazane tu w apelu.
  doceń 21
 • Tomaszszcz
  19.08.2019 15:24
  Tomaszl nie ma racji, nie ogladal w tv programu gdzie organizacje lgbt podstepem wchodzą do szkól? Bylo to w programie ALARM i co gdzie jest dyrekcja tych szkól? Czemu ich wpuscili wbrew woli rodzicow? Po to aby po cichu demoralizowac nasze dzieci! Aby byly przygotowane dla pedofilów!
  doceń 13
 • Tomaszszcz
  19.08.2019 21:52
  Od kiedy to Pan Panie Dremor martwisz sie co Kosciol straci i czego juz nie odzyska skoro to Pana nie dotyczy? To nie sztuczny konflikt! Na paradzie lgbt w tym roku w Paryzu byl trasparent o tresci: ZNISZCZYMY WASZA TRADYCYJNĄ RODZINĘ. To walka o rodziny ! To znak konca czasow! Szatan za wszelka cene chce zniszczyc rodzine jak niszczy zycie niewinnych dzieci z powodu narodzin Zbawiciela! Poczytaj troche czlowieku, otworz oczy , czytaj Biblię sercem!
 • Teresa_12
  20.08.2019 14:40
  Każdy kraj, który jest w Unii Europejskiej musi przyjąć standardy WHO, teorię gender, LGBT. Taka jest ta wspaniała Unia Europejska, dla której wrogiem jest Kościół i katolicy, a Bogiem LGBT. NALEZY WYJSC Z UNII EUROPEJSKIEJ, ABY UNIKNAC TEJ ZARAZY. UE będzie szantażować Polskę, aby przyjąć te zboczenia, i aby potem móc zniszczyć nasz kraj. ALBO NALEZY JAK PAN ORBAN ZABLOKOWAC SOROSA I LGBT.
  doceń 6
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama