107,6 FM

Małgorzata Mańka-Szulik: Warto, żeby samorządy rozmawiały z rządem

Warto, żeby samorządy rozmawiały z rządem - mówiła w Radiu eM prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik odnosząc się m.in. do obniżania podatku PIT, wskutek zmniejszą się wpływy do budżetów miast.

Małgorzata Mańka-Szulik: Warto, żeby samorządy rozmawiały z rządem (19.08.2019)
Radio eM

Małgorzata Mańka Szulik przyznała, że samorządy od kolejnych ekip rządowych oczekują lepszego finansowania i podobnie jest dziś. Oceniła, że w Zabrzu może zabraknąć w wyniku zmian podatkowych ok. 30-40 mln zł. Miasto - jak powiedziała - przeznacza inwestycje rocznie ok. 300 mln zł. Podkreśliła, że samorządy zawsze jakoś muszą sobie poradzić ze wszystkimi potrzebami.

Prezydent Zabrza zwróciła uwagę na wiele ważnych treści, jakie zostały poruszone wczoraj (18.08) podczas pielgrzymki kobiet do Matki Bożej w Piekarach Śląskich. Przypomniała m.in. słowa abp. Wiktora Skworca o wyzwaniach ekologicznych, a także bp. Andrzeja Czaji o tym, że choć na Śląsku pięknie wyglądają kościoły, to jednak odnowy wymagają nasze ludzkie wnętrza.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.