107,6 FM

Dodatkowe pieniądze na odnawialne źródła energii - dla Rybnika, Żywca i Czerwionki-Leszczyn

Kolejne umowy ws. walki ze smogiem - podpisane! Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski sygnował umowy na odnawialne źródła energii. Pieniądze trafią do Rybnika, Żywca i Czerwionki-Leszczyn.

Dzięki staraniom samorządów i współpracy w rządem do regionu trafi 155 mln zł. Sporą część pieniędzy otrzyma miasto Żywiec, z czego cieszy się burmistrz Antoni Szlagor. Od lat smog gromadzi się nad Jeziorem Żywieckim:

I dlatego pieniądze trafią na wymianę urządzeń grzewczych w gminie. Podobnie będzie w Czerwionce-Leszczynach i Rybniku. - Śląskie dba o czyste powietrze - przekonuje marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski:

W ramach jednej z podpisanych umów w gminie Czerwionka-Leszczyny wymienionych zostanie ok. 700 urządzeń grzewczych na te nowej generacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama