107,6 FM

Adam Gawęda: niebawem kolejna wypłata rekompensat za utracony deputat

- Sądzę że do końca miesiąca zostanie wypłacona następna transza rekompensat za utracony deputat - mówi wiceminister energii - Adam Gawęda. Chodzi o świadczenie dla wdów i sierot po górnikach.

Zweryfikowano kolejne ponad 3100 wniosków o rekompensaty za utracony deputat. - Wcześniej musi je jeszcze zaakceptować sejmowa komisja finansów ale wypłaty powinny się rozpocząć już niebawem - mówi wiceminister energii Adam Gawęda:

Wcześniej świadczenie otrzymało już ponad 5 tysięcy osób, m.in. wdowy i sieroty po górnikach, zaś kolejne ok. 8 tysięcy wniosków o rekompensatę było w trakcie weryfikacji. Najwięcej spośród ok. 13 tysięcy wniosków o rekompensaty - ok. 9,5 tysięcy - wpłynęło do Spółki Restrukturyzacji Kopalń.

Przypomnijmy - wysokość rekompensaty to 10 tysięcy złotych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • wdowa
    29.08.2019 13:04
    Mój wniosek był pozytywnie zweryfikowany od samego początku i nie dostałam rekompensaty do dnia obecnego,NIE KŁAMCIE 1
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama