107,6 FM

To będzie najwyższy wieżowiec w UE - już teraz pnie się w górę w centrum Warszawy

Varso Tower ma mieć aż 310 m wysokości!

Varso to w zasadzie cały kompleks budynków biurowych, z których główna wieża będzie najwyższym budynkiem w Unii Europejskiej (w tym momencie palmę pierwszeństwa dzierży londyński The Shard o wysokości 309,6 m) i piątym w Europie. Powstaje na działce na rogu ulic Chmielnej i al. Jana Pawła II na warszawskiej Woli. 

Projekt zakłada powstanie trzech wież. Główna będzie miała wysokość 230 m do dachu, a z ażurową iglicą osiągnie wysokość 310 m. Ten budynek będzie miał 53 kondygnacje. Powstaną też dwie wieże boczne o wysokości 90 i 81 m. 

Varso Place Extra (Warszawskie budowy VIII)
winkiel82

Na szczycie wieży głównej, na wysokości 230 m. zlokalizowany będzie ogólnodostępny taras widokowy. Budynki będą połączone bezpośrednim, podziemnym przejściem z Dworcem Centralnym.

Prace budowlane trwają od grudnia 2016 r. W tej chwili konstrukcja osiągnęła już wysokość 75 m., ale z każdym tygodniem pnie się do góry. Docelową wysokość budynek ma osiągnąć w 2020 r.

 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama