107,6 FM

Grzegorz Długi: Sejm stał się forum popisów

Sejm stał się forum popisów, zamiast być miejscem stanowienia prawa - ocenił na antenie Radia eM poseł Kukiz'15 Grzegorz Długi. Jednocześnie potwierdził, że nie będzie ubiegać się o reelekcję w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Grzegorz Długi: Sejm stał się forum popisów (20.08.2019)
Radio eM

Poseł Grzegorz Długi wyjaśnił, że choć podjął decyzję o niekandydowaniu do parlamentu, to jednak ruch Kukiz'15 będzie wspierał w staraniach o zmiany ustrojowe. Podobnie uzasadnił sojusz ruchu z Polskim Stronnictwem Ludowym, tłumacząc, że PSL wprowadziło do swojego programu sprawy zmian ustrojowych.
Zdaniem posła Długiego po wyborach Prawo i Sprawiedliwość może, mimo wygrania wyborów, mieć trudności z samodzielnymi rządami w wyniku wejścia do Sejmu większej liczby ugrupować. W tych przewidywaniach Grzegorz Długi upatruje przyczyn - jak powiedział - medialnego ataku na Kukiz'15.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM podkreślił, że Sejm od lat najmniej zajmuje się stanowieniem prawa, a stał się miejscem happeningów politycznych. Przypomniał, że opozycja powinna podejmować w Sejmie poważną debatę na temat prawa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy