107,6 FM

Sandomierz. Noworodek w oknie życia

W oknie życia przy kościele Ducha Świętego zostawiony został noworodek.

Wieczorem, w poniedziałek 20 sierpnia, rozległ się sygnał, informujący, że w oknie życia może znajdować się dziecko. Siostry szarytki, sprawujące opiekę nad sandomierskim oknem natychmiast wdrożyły wszystkie procedury, przewidziane w takim przypadku. Bezzwłocznie zajęły się niemowlęciem.

- Chłopca nazwaliśmy Bernard Maksymilian. Zgodnie z procedurą zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Dziecko następnie zostało przebadane w sandomierskim szpitalu. Nie było przy nim żadnej informacji od osoby, która go zostawiła. Ponieważ dziecko nie zostało narażone na niebezpieczeństwo, w związku z tym, pod względem prawnym osobie, która je pozostawiła w oknie życia, nic nie grozi. Rodzice mogą wrócić po dziecko, mają na to sześć tygodni. Po tym czasie chłopczyk trafi do adopcji – informuje ks. Bogusław Pitucha, dyrektor Caritas Diecezji Sandomierskiej.

Okno życia w Sandomierzu przy kościele Świętego Ducha istnieje od 25 marca 2009 roku. Bernard Maksymilian to drugi uratowany w nim noworodek. Dzięki natychmiastowej pomocy ma szansę na życie. W diecezji sandomierskiej są trzy okna życia, w Sandomierzu, w Ostrowcu Świętokrzyskim i w Tarnobrzegu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama