107,6 FM

Odnaleziono ciało jednego z zaginionych grotołazów

Szóstego dnia akcji TOPR ratownicy dotarli do jednego z uwięzionych w tatrach grotołazów. Niestety mężczyzna nie żyje.

w czwartek, 22 sierpnia w godzinach późnowieczornych, naczelnik TOPR Jan Krzysztof poinformował, że udało się dotrzeć do pierwszego z dwóch uwięzionych w jaskini Wielkiej Śnieżnej grotołazów. Niestety mężczyzna nie żyje. Ratownicy ciągle próbują dotrzeć do drugiego uwięzionego członka wrocławskiej wyprawy eksploracyjnej.

Przeczytaj też o tragicznej nawałnicy w Tatrach:

Akcja ratunkowo-poszukiwawcza w Jaskini Wielkiej Śnieżnej trwa od sobotniego wieczora, kiedy do centrali TOPR dotarło zgłoszenie o odcięciu przez wodę dwóch grotołazów. Do wypadku doszło w części jaskini o nazwie Przemkowe Partie. Jaskinia Wielka Śnieżna to najrozleglejsza z tatrzańskich jaskiń. Jej korytarze maja w sumie ponad 24 km długości i rozciągają się na głębokość 800 m. Akcja ratunkowa TOPR, której celem jest dotarcie do uwięzionych grotołazów to jedna z najbardziej skomplikowanych wypraw ratunkowych prowadzonych w Tatrach. W czasie działań doszło m.in. do obrywu skalnego, który zniszczył część lin poręczowych. Na szczęście w rejonie obrywu w chwili, gdy do niego doszło nie przebywał nikt z uczestników akcji.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama