107,6 FM

Parada równości w Zabrzu. Przyszła jedna osoba

Organizator marszu był jedynym jego uczestnikiem. Ponad 200 osób wzięło udział w kontrmanifestacji.

Całe wydarzenie trwało kilkanaście minut. – Ze względów bezpieczeństwa przejdę sam – powiedział organizator Artur Grala, rozpoczynając przemarsz. Następnie, przy okrzykach ze strony przeciwnego zgromadzenia, ruszył sam zaplanowaną trasą.
Hasło pierwszego marszu równości w Zabrzu brzmiało: „Wolność, Równość, Akceptacja”, a wydarzenie było skierowane głównie do mieszkańców Zabrza, jak stwierdzili w opisie wydarzenia na Facebooku organizatorzy z grupy „Tęczowe Zabrze”. Swój udział w marszu zadeklarowało niespełna 30 osób.
Jednak wydarzenie jeszcze przed rozpoczęciem budziło spore kontrowersje. Uznano, że marsz może być potencjalnie niebezpieczny, a także przygotowany i zabezpieczony w amatorski sposób, a organizatorowi miała pomagać 14-letnia Vanessa – pomysłodawczyni marszu.
Kilka dni wcześniej od organizatora odcięli się inicjatorzy parady równości w Warszawie, którzy na swoim facebookowym profilu wskazywali, że „zarówno osoba, jak i forma organizacji, nie budzą naszego zaufania, a także nie są zbieżne z naszymi zasadami działania. Nie zgadzamy się również z wybranymi przez organizatora sposobami komunikacji i reprezentacji postulatów LGBT”.

Następnie wpis jeszcze edytowano, ponieważ – jak zaznaczono – nie był „dość klarowny”.
– Parada równości podłożyła nam taką „małą świnię” – przyznał Grala.

Artur Grala skontaktował się z redakcją gosc.pl, zapewniając, że „w całym wydarzeniu wzięło udział co najmniej kilkanaście osób związanych z LGBT”. „Z niektórymi rozmawiałem. Widziałem też w tłumie osoby w tęczowych koszulkach. Postanowiłem, że pójdę sam w przemarszu, żeby nie prowokować kibiców” – zaznacza organizator.  

(tvp.info)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • Artur Grala
  25.08.2019 17:13
  https://tvs.pl/informacje/marsz-rownosci-w-zabrzu-przeszedl-w-nim-tylko-jeden-uczestnik-wideo/
  doceń 1
 • arek
  25.08.2019 21:49
  Zauważyliście, że już co raz częściej słowo "tolerancja" zastępowane jest słowem "akceptacja"? Zasada małych kroków działa i ma się dobrze. Zamordyzm LBGT już czeka za rogiem.
  doceń 13
 • saherb
  26.08.2019 07:46
  Mnie bardziej martwi to, że 14-letnia Vanessa jest pomysłodawczynią tego "marszu", (skoro tak, to dlaczego nie wzięła w nim udziału?). Jak zdemoralizowaną osobą musi ona być, skoro już ma takie pomysły? Jakich ona ma rodziców i czy oni w ogóle wiedzą, jaką mają córkę? To jest zatrważające i to z tego właśnie powodu ideologia LGBT jest tak niebezpieczna, bo zatruwa umysły młodych ludzi.
 • gosc
  26.08.2019 09:16
  Polski podatniku, czy jesteś zadowolony że z twoich pieniędzy finansowana jest bardzo kosztowna ochrona tych antybożych imprez?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama