107,6 FM

Buciki od feministek posłużą dzieciom

Środowiska feministyczne i antyklerykalne przeprowadziły w Szczecinie akcję „Baby Shoes Remember”. Natrafiły przy tym na opór.

Akcja „Baby Schoes Remember” jest wzorowana na protestach mających miejsce od 2010 r. w Irlandii. Organizatorzy wieszają dziecięce buciki na ogrodzeniach kościołów. Jak mówią, chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem pedofilii, ale tylko w środowiskach katolickich.

Szczecińskie wydarzenie odbyło się przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Bazyliką św. Jana Chrzciciela. Zorganizowały je osoby związane Kongresem Kobiet oraz Gryfiński Strajk Kobiet.

Na miejscu pojawili się jednak kontrmanifestanci. Doszło do przepychanek. Jeden z przeciwników akcji opublikował w internecie zdjęcie feministki, która miała go wulgarnie obrazić. Wśród przeciwników akcji feministek był ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator Marszu dla Życia, na co dzień działający na rzecz wsparcia dla kobiet zagrożonych aborcją. Ksiądz Kancelarczyk miał ze sobą koszyk, do którego zbierał dziecięce buciki „dla dzieci uratowanych od aborcji”.

(wpolityce.pl, wyborcza.pl, radioszczecin.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama