107,6 FM

Buciki od feministek posłużą dzieciom

Środowiska feministyczne i antyklerykalne przeprowadziły w Szczecinie akcję „Baby Shoes Remember”. Natrafiły przy tym na opór.

Akcja „Baby Schoes Remember” jest wzorowana na protestach mających miejsce od 2010 r. w Irlandii. Organizatorzy wieszają dziecięce buciki na ogrodzeniach kościołów. Jak mówią, chcą w ten sposób zwrócić uwagę na problem pedofilii, ale tylko w środowiskach katolickich.

Szczecińskie wydarzenie odbyło się przed Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz Bazyliką św. Jana Chrzciciela. Zorganizowały je osoby związane Kongresem Kobiet oraz Gryfiński Strajk Kobiet.

Na miejscu pojawili się jednak kontrmanifestanci. Doszło do przepychanek. Jeden z przeciwników akcji opublikował w internecie zdjęcie feministki, która miała go wulgarnie obrazić. Wśród przeciwników akcji feministek był ks. Tomasz Kancelarczyk, organizator Marszu dla Życia, na co dzień działający na rzecz wsparcia dla kobiet zagrożonych aborcją. Ksiądz Kancelarczyk miał ze sobą koszyk, do którego zbierał dziecięce buciki „dla dzieci uratowanych od aborcji”.

(wpolityce.pl, wyborcza.pl, radioszczecin.pl)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • kolo
  26.08.2019 15:24
  Badania jasno wskazują że najwięcej pedofili jest w tzw. środowiskach homoseksualistów. Może więc lepiej aby tam te buciki te Panie zaniosły? No tak..... ale przecież to nie chodzi o piętnowanie pedofili, tylko o atakowanie Kościoła Katolickiego.
  doceń 15
 • Drem00r
  27.08.2019 10:51
  I kolejny raz strona "kościelna" staje w obronie instytucji, a nie ofiar.
  doceń 4
 • podaj nick
  27.08.2019 16:07
  siepomaga.pl/nozka-lilki przydadzą się wpłaty od wszystkich feministek też
  doceń 3
 • fiat lux
  27.08.2019 17:04
  „NIE DAJ SIĘ ZWYCIĘŻYĆ ZŁU, ALE ZŁO DOBREM ZWYCIĘŻAJ”. Pasuje w tym przypadku jak ulał. Niech księdzu Pan Bóg błogosławi. Pomodlę się za Ojca, za dalszą mądrość w posłudze kapłańskiej. Z Panem Bogiem.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama