107,6 FM

Jastrzębie-Zdrój. Rewolucja w komunikacji. MZK wprowadza nowy rozkład i nowe oznaczenia

Tak wiele w rozkładzie jazdy nie zmieniło się w Jastrzębiu-Zdroju od blisko ćwierćwiecza. Międzygminny Związek Komunikacyjny wprowadza nowy rozkład jazdy. Zmiany dotkną też m.in. Rybnik, Pawłowice, Zebrzydowice, czy Pszów.

Nowe oznaczenia autobusów i harmonogram jazdy w efekcie dotkną blisko 4 tysięcy kursów. Jak podkreśla rzecznik MZK - Rafał Jabłoński zmiany zostały wprowadzone na wniosek mieszkańców. Od 1 września będzie obowiązywało m.in. nowe oznaczenie linii:

Zmiany dotkną też ościenne gminy wchodzące w skład Międzygminnego Związku Komunikacyjnego - m.in. Pszów, Pawłowice, Rybnik, czy Zebrzydowice.

Jastrzębie-Zdrój. Rewolucja w komunikacji. MZK wprowadza nowy rozkład i nowe oznaczenia   Pasażerowie w Jastrzębiu-Zdroju alarmują: na początku będzie kłopot Mateusz Kornas / Radio eM

Przewodniczący zarządu MZK - Roman Foksowicz apeluje do mieszkańców o wyrozumiałość i zaznacza, że zmiany to odpowiedź na wnioski samych pasażerów:

Nowy rozkład jazdy wejdzie w życie 1 września. Zmiany dotkną też pasażerów ościennych gmin, na terenie których działa MZK. Szczegóły na stronie mzkjastrzebie.com. Tutaj można znaleźć nowy elektroniczny rozkład jazdy MZK.

Słuchaj więcej: Duże zmiany w rozkładzie jazdy Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama