107,6 FM

Znaczek upamiętniający I powstanie śląskie pokazała Poczta Polska

Widać na nim Alfonsa Zgrzebnioka, przywódcę dwóch pierwszych powstań śląskich.

Obok Alfonsa Zgrzebnioka, ubranego w mundur z czapką rogatywką, grafik przedstawił mapę z zasięgiem I powstania śląskiego. W tle widać stojących w szeregu powstańców.

Znaczek, wydany w 100. rocznicę wybuchu I powstania, kosztuje 3,30 zł.

W poniedziałek 26 sierpnia w czasie sesji Sejmiku Województwa Śląskiego o inicjatywie mówił poseł PiS Czesław Sobierajski, pomysłodawca i wnioskodawca uchwały Sejmu RP w sprawie ustanowienia 2019 roku Rokiem Powstań Śląskich. Znaczek wraz z nim prezentował wiceprezes Poczty Polskiej Andrzej Bodziony.

Wiceprezes Bodziony zapowiedział, że w ciągu następnych dwóch lat Poczta Polska wyda najprawdopodobniej kolejne dwa znaczki, poświęcone II i III powstaniom śląskim.

Znaczek upamiętniający I powstanie śląskie pokazała Poczta Polska   Nowy znaczek Poczty Polskiej. Przemysław Kucharczak /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama