107,6 FM

Katowice. Wręczono umowy na pomoc osobom niesamodzielnym. Skorzysta m.in. Hospicjum w Sosnowcu

Ponad 67 milionów złotych na realizację 69 projektów pomocy osobom niesamodzielnym. W Urzędzie Marszałkowskim rozdano umowy na dofinansowanie opieki społecznej. Pieniądze trafią do całego województwa, m.in do Bielska-Białej, Czeladzi, Katowic, Sosnowca, czy Mierzęcic.

Dzienne domy opieki medycznej uzyskały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego. To miejsca, gdzie chorzy - bez konieczności pobytu w szpitalu, mają zrobione badania i dochodzą do zdrowia. Finansowane wsparcie na taki projekt otrzymała m.in. Unia Bracka w Katowicach. Ale dziś w stolicy regionu rozdano też umowy na wiele innych projektów, o czym mówi Izabela Domogała, członek zarządu województwa:

W sumie finansowe wsparcie wyniesie 67 milionów złotych. Ma pomoc zrealizować łącznie 69 projektów, z których skorzysta prawie 7 tysięcy osób.

Pieniądze otrzymało m.in.  Hospicjum Sosnowieckie im. św. Tomasza Apostoła. Mówi wiceprezes ośrodka - Beata Bandura:

Łącznie w ciągu dwóch lat z obu projektów, które zrealizuje Hospicjum w Sosnowcu ma skorzystać około tysiąca osób. Umowy zostały wręczone w ramach europejskiego funduszu społecznego.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama