107,6 FM

Katowice. Młodzi będą się uczyć nowych technologii. Startuje projekt P-TECH

Teraz IBM, Samsung i Fujitsu będzie młodych uczyć nowych technologii. Katowicki magistrat podpisał umowę z przedstawicielami tych firm i wdraża projekt o nazwie P-TECH.

Nowe technologie będą bardziej obecne w katowickich szkołach. Tutejszy magistrat podpisał umowę z przedstawicielami firm IBM, Samsung i Fujitsu i uruchamia projekt o nazwie P-TECH. Ma on pomóc w rozwoju edukacyjno-zawodowym katowickiej młodzieży - wyjaśnia Marek Zagórski, Minister Cyfryzacji:

Dzięki praktykom w działach informatycznych i mentoringowi, młodzież prędzej znajdzie pracę w branży IT, z czego cieszy się prezydent Marcin Krupa:

Jednym z partnerów jest firma IBM. N czym dokładnie będzie polegała współpraca? - to wyjaśnia Jarosław Szymczuk, Dyrektor Generalny IBM Polska i Kraje Bałtyckie.

W ramach programu do szkół trafi nowoczesny sprzęt, a uczniowie będą mogli uczyć się zawodu na zajęciach praktycznych w działach informatycznych współpracujących firm.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama