107,6 FM

Dokąd zmierzasz Szwajcario?

Pogłębia się przepaść między Kościołem katolickim a wspólnotami protestanckimi w Szwajcarii. Tym razem przedmiotem sporu nie są „problemy teologiczne”, ale sprawy, od których zależy przyszłość wspólnot Kościoła. Chodzi o chrześcijańską wizję małżeństwa i rodziny.

Rada Federacji Kościołów Protestanckich w Szwajcarii zaleciła swym członkom rozszerzenie pojęcia małżeństwa na związki jednopłciowe, a także przygotowanie liturgii dla par gejowskich i lesbijskich, które w niczym mają się nie różnić od ślubu kościelnego par heteroseksualnych.

Niepokojąca jest również arbitralna marginalizacja ewangelicznego przesłania o małżeństwie i rodzinie. Szwajcarscy protestanci orzekli wczoraj, że kwestie te nie należą do istoty wiary chrześcijańskiej i każdy może je rozumieć po swojemu.


Rada Federacji Kościołów Protestanckich zapowiedziała, że w przyszłości ustosunkuje się również do pozyskiwania dzieci przez pary jednopłciowe, zarówno na drodze adopcji jak i medycyny reprodukcyjnej

« 1 »
 • Drem00r
  30.08.2019 21:23
  Szwajcaria jest jedynym krajem europejskim z rosnącą liczbą katolików. I to pomimo powszechnej edukacji seksualnej, legalnej aborcji, tolerancji wobec LGBT, czy ogólnie stosowanej antykoncepcji.

  Po prostu tamtejsi katolicy rozumieją, że są to sprawy marginalne.
  doceń 11
 • pawell
  30.08.2019 23:07
  @Dremor- a może nie pomimo ale z powodu? Może myślący ludzie w Szwajcarii widzą w KK jedyną szansę na normalność?
  doceń 22
 • velario-new
  31.08.2019 09:09
  "Tym razem przedmiotem sporu nie są „problemy teologiczne”, ale sprawy, od których zależy przyszłość wspólnot Kościoła."- jeżeli przyszłość Kościoła nie zależy już od naszej wiary i gotowości przyjęcia Ewangelii jako podstawowego kierunkowskazu życia, lecz od tego, czy dwóch mężczyzn albo dwie kobiety żyjący razem będą określani jako małżeństwo, to znaczy, że ten Kościół gdzieś po drodze kompletnie się pogubił.
  doceń 10
 • karpik
  31.08.2019 17:17
  Martwy się raczej o swoje podwórko bo będzie gorzej niż w Szwajcarii. Młodzi ludzie znikają z kościołów a biskupi niechętnie podchodx
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama