107,6 FM

Abp Gądecki do uczniów: Dobrych spotkań z nauczycielami, trwałych przyjaźni ze szkolnymi kolegami

Dobrych i twórczych spotkań z nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami - życzy uczniom przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego.

Kończy się wasza letnia, wakacyjna przygoda, a zaczyna rok przygody z nauką i szkołą. Kolejny rok szkolny niech będzie dla was drodzy uczniowie, wędrówką przez fascynujący świat ludzkiej myśli - napisał w życzeniach abp Gądecki przekazanych PAP w poniedziałek przez biuro prasowe Episkopatu Polski.

Abp Gądecki życzy uczniom "dobrych i twórczych spotkań z nauczycielami, wychowawcami i katechetami oraz wspaniałych, trwałych przyjaźni ze szkolnymi koleżankami i kolegami".

Przewodniczący Episkopatu Polski przesyła serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i uczniom na nowy, rozpoczynający się właśnie rok szkolny 2019/2020. Podkreślił, że szkoła powinna być nie tylko miejscem rozwoju intelektualnego, ale też duchowego. "To na rodzicach i wychowawcach spoczywa obowiązek nauczenia młodego pokolenia odróżniania dobra od zła oraz prawdy od kłamstwa" - zaznaczył abp Gądecki.

Dodał, że dzieciom i młodzieży życzy, by dzięki nauce, którą zdobywają w szkole potrafili później realizować swoje najśmielsze marzenia.

Abp Gądecki życzy też nauczycielom i uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny, aby nieustannie prowadził ich Duch Święty. "Życzę wam na Nowy Rok Szkolny Bożego błogosławieństwa i zapewniam o swojej pamięci i modlitwie" - dodał. 

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama