107,6 FM

Urszula Bauer: Szkoła obecnie stawia na wspólny kanon wiedzy

Szkoła obecnie stawia na wspólny kanon wiedzy - mówiła w Radiu eM Urszula Bauer, Śląska Kurator Oświaty. Podkreśliła, że od uczniów na egzaminach będzie się wymagać więcej wiedzy opartej na wspólnym kodzie kulturowym.

Urszula Bauer: Szkoła obecnie stawia na wspólny kanon wiedzy (2.09.2019)
Radio eM

Urszula Bauer zapowiedziała też, że kuratorium będzie sprawdzać informacje prasowe, które ukazywały się w ostatnim czasie, a z których wynikało, że w niektórych szkołach średnich z powodu kumulacji uczniów w klasach pierwszych, zajęcia będą odbywać się do wieczora, a przerwy będą skrócone do 5 minut. Śląska Kurator Oświaty przestrzegła przed nieumiejętnym odczytywaniem planów zajęć - zwróciła uwagę, że często zajęcia nadobowiązkowe będą odbywać się rzeczywiście po południu, ale te obowiązkowe będą kończyć około godz. 15.30-16.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy