107,6 FM

2.9.2019 | Niemieckie aresztowania u progu II wojny światowej

"Sonderfahndungsbuch Polen" - czyli „Specjalna Księga Gończa dla Polski” - takim spisem posługiwali się Niemcy już we wrześniu 1939 roku. Była to lista Polaków do natychmiastowego aresztowania.

Właśnie ukazał się, nakładem IPN, reprint tej księgi. Komu, jak i do czego służyła? O tym mówi dr hab. Grzegorz Bębnik – z katowickiego oddziału IPN, autor opracowania tej publikacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

A to historia

A to historia  

Od pon. do piątku o 11.40. Zapraszają Aneta Kuberska-Bębas i Sylwester Strzałkowski.

Historia bywa przestrogą, jest świadkiem czasów, dzieje się na naszych oczach. Czy będzie dla nas – jak dla starożytnych – nauczycielką życia? Słuchaj i poznaj bohaterów naszej historii; dowiedz się o kulisach najważniejszych dla Polski i świata wydarzeń; odkrywaj ślady naszej lokalnej przeszłości; wygrywaj najciekawsze, historyczne książki.

Audycje