107,6 FM

Poszukiwane stare zdjęcia kaplicy w GCR

Masz stare fotografie kaplicy w Górnośląskim Centrum Rehabilitacji "Repty"? Podziel się nimi przed 40. rocznicą jej pobłogosławienia!

W listopadzie przyszłego roku minie 40 lat od pobłogosławienia kaplicy pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w GCR przez bp. Józefa Kurpasa. Z tej okazji kapelan miejsca ks. Tomasz Rak planuje wydać okolicznościowy kalendarz na 2020 rok oraz - w miarę możliwości - udostępnić folder i zorganizować wystawę.

Dlatego już teraz zwraca się z prośbą wszystkich, którzy posiadają zdjęcia kaplicy z różnych okresów, o podzielenie się nimi. Poszukiwane są zwłaszcza fotografie z lat 1980-1997.

- Chcemy zarchiwizować dostępne materiały, ale też stworzyć historię tego miejsca, które jest mocno wpisane w ośrodek rehabilitacji - podkreśla ks. Rak.

Ciekawostką może być fakt, że wcześniej w tym pomieszczeniu działała... kręgielnia, natomiast pierwsza kaplica całkowicie różniła się od tej, jaką znamy dzisiaj.

Zdjęcia można przesyłać, najlepiej jeszcze we wrześniu, e-mailem na adres renex@poczta.onet.pl lub tradycyjną pocztą do Górnośląskiego Centrum Rehabilitacji (ul. Śniadeckiego 1, 42-604 Tarnowskie Góry).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama