107,6 FM

Chorzów doświetli przejścia dla pieszych. Strażnicy na razie będą upominać za parkowanie obok przejść i skrzyżowań

Na razie upomnienia, potem mandaty. Straż Miejska i Policja w Chorzowie biorą pod lupę samochody zaparkowane za blisko skrzyżowań i przejść dla pieszych. Miasto zainstaluje dodatkowe oświetlenie na chorzowskich ulicach.

Dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych pojawi się w ciągu najbliższych miesięcy Chorzowie. Celem jest poprawa bezpieczeństwa.

Z akcją informacyjną ruszają też strażnicy miejscy i policja. Przez najbliższy tydzień będą upominać kierowców, by parkując zachowali co najmniej 10 metrów odstępu od przejścia, czy skrzyżowania. - Potem będą mandaty - mówi Sebastian Imiołczyk, rzecznik prasowy policji w Chorzowie:

Za parkowanie blisko przejścia dla pieszych lub skrzyżowania, kierowcom grozi mandat do 300 złotych i 1 punkt karny.

Chorzów doświetli przejścia dla pieszych. Strażnicy na razie będą upominać za parkowanie obok przejść i skrzyżowań   W pobliżu przejść dla pieszych nie wolno parkować - przypominają strażnicy. Mateusz Kornas / Radio eM

Na ul. 3 Maja w Chorzowie pytaliśmy przechodniów, co sądzą o samochodach zaparkowanych tuż przy przejściu:

Mundurowi w Chorzowie będą odwiedzać też miejscowe szkoły i przypominać dzieciom o właściwym zachowaniu się w pobliżu przejściach dla pieszych. Wkrótce pojawią się dodatkowe oznakowania na drodze przypominające o zakazie parkowania w pobliżu przejść dla pieszych.

Przy niektórych przejściach zamontowane zostanie także nowe oświetlenie. - Pieszy dzięki takim światłom jest widoczny od stóp do głów - mówi Piotr Wojtala, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Chorzowie. Dodaje, że pojawią się też światły sygnalizujące samą obecność pieszego:

Pierwsze takie dodatkowe oświetlenie pojawi się przy wybranych przejściach dla pieszych w Chorzowie prawdopodobnie jeszcze w tym roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
 • wierny czytelnik
  05.09.2019 13:24
  Dlaczego upominać, a nie od razu dawać mandaty. Nadal nie rozumieją, że nieuchronność kary jest najlepszą prewencją. Wszelkie akcje upominania, wręczania lizaków, edukowania kierowców są nic nie warte. Potrzebna jest nieuchronna i dotkliwa kara. Polscy kierowcy potrafia grzecznie jeździć za granicą. Więc mentalność mają ukształtowaną prawidłowo, są karni, jednak w Polsce nie spotyka ich kara za wykroczenia i nie muszą się jej obawiać.
  doceń 0
 • Piesza
  05.09.2019 18:15
  3 maja pokonuje codziennie w drodze do pracy przejść tam to makabra jak jeden Cię przepuści do drugi ma rozjechać. Albo stoisz 5 min aż ktoś Cię łaskawie przepuści
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama