107,6 FM

Bp Marek Szkudło: Nie ma wakacji od formacji

Nie ma wakacji od formacji - mówił w Radiu eM bp pomocniczy archidiecezji katowickiej ks. Marek Szkudło, nawiązując do zbliżającego się Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa.

Bp Marek Szkudło: Nie ma wakacji od formacji.
Radio eM

Jak mówił bp Marek Szkudło, dla księży szczególnie cenne są modlitwy w ich intencji, często anonimowe. Przy tym wyliczył kilka zorganizowanych form takich modlitw, np. Margaretki, czyli grupy, w których ludzie między siebie dzielą codzienną modlitwę za konkretnego kapłana.

Gość "Rozmowy poranka" podkreślił też znaczenie niedawnego spotkania księży dziekanów z całej archidiecezji, którzy jak co roku pod koniec lata spotkali się na trzy dni, aby wzmacniać swoją formację i dyskutować o duszpasterstwie w dekanatach.

Przed zbliżającą się uroczystością odpustową i pielgrzymką do Matki Bożej Uśmiechniętej w Pszowie (8 września) bp Marek Szkudło przypomniał, że Maryja zawsze wskazuje na konieczność zaufania Jezusowi i otwarcia się na Niego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama