107,6 FM

Katowice. Powstaną tu Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki

- Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki ma pokazać młodym ludziom drogę do sukcesu - mówił w Katowicach premier Mateusz Morawiecki, który razem z prezydentem Katowic ogłosili też budowę Centrum Nauki. - Dzisiaj wrzucamy szósty bieg w rozwoju Katowic - stwierdził Marcin Krupa.

Premier Mateusz Morawiecki oraz prezydent Marcin Krupa podpisali list intencyjny w sprawie budowy, wyposażenia oraz utrzymania Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki w Katowicach.

- Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki ma pokazać młodym ludziom drogę do sukcesu opartą o wysiłek, hart ducha, dyscyplinę i bardzo ciężką pracę - mówił szef rządu o celach instytucji, która zajmie się popularyzowaniem wiedzy dotyczącej wypraw górskich oraz przedstawieniem historii Jerzego Kukuczki oraz śląskich himalaistów.

Oprócz Centrum Himalizmu, w Katowicach powstanie też Centrum Nauki. Ma ono kłaść nacisk na nowoczesność. -  Dzisiaj wrzucamy szósty bieg w rozwoju Katowic. Nie będzie w tym cienia przesady gdy powiem, że to jedno z najważniejszych wydarzeń od czasu powstania Strefy Kultury w Katowicach - stwierdził prezydent Katowic Marcin Krupa. 

Jakie są konkretne plany dotyczące inwestycji? To pokazuje poniższa plansza:

Katowice. Powstaną tu Centrum Himalaizmu im. Jerzego Kukuczki oraz Centrum Nauki   Plany budowy Centrum Himalaizmu i Centrum Nauki w Katowicach mat. prasowe

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama