107,6 FM

Piekary Śl. Odpust ku czci Matki Bożej Piekarskiej (zaproszenie)

W najbliższy czwartek, 12 września, w kalendarzu liturgicznym archidiecezji katowickiej przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej, patronki diecezji. W piekarskim sanktuarium obchodzony jest tego dnia odpust parafialny.

Obchody rozpoczną się już w środę, w przeddzień uroczystości. O godz. 19 odprawione zostaną uroczyste nieszpory maryjne. W czwartek Msze św. będą odprawiane według porządku niedzielnego. Sumie odpustowej o 10.30 będzie przewodniczył biskup pomocniczy archidiecezji katowickiej Adam Wodarczyk.

Obchody różańcowe z obrazem piekarskim rozpoczną się o 13.45 na Rajskim Placu. Zakończą się nieszporami maryjnymi w bazylice o 15.00.

O 17.00 odbędzie się koncert finałowy w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, a o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Chóru Kameralnego „Legato” z okazji dziesięciolecia istnienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama