107,6 FM

Powstał projekt nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce

Wczoraj w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie pod przewodnictwem bp. Damiana Bryla obradował zespół ds. przygotowania nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce. O tym, co było tematyką spotkania, mówi ks. Tomasz Trzaskawka, sekretarz zespołu.

Jak podkreślił ks. Trzaskawka, w pracach nad projektem dokumentu „Droga formacji prezbiterów w Polsce. Ratio institutionis sacerdotalis pro Polonia” skupiono się m.in. nad obecnymi uwarunkowaniami i potrzebami formacji i posługi prezbiterów w Polsce.

« 1 »
  • X
    11.09.2019 13:28
    I później wychodzi taki ksiądz z seminarium i zaczyna opowiadać, że chrzest Janowy to to samo co chrzest w Kościele. Ręce opadają jak się ma takiego kapłana. Jak widać seminaria zeszły na psy. Albo mówi, że modlitwy nie można przerwać, gdy dziecko płacze bo Bóg jest ważniejszy. Widać, że w seminarium nie było ani sakramentologii ani teologii moralnej, ani teologii duchowości. Dobrze mówi siostra Borkowska, że robi się tzw. życiówkę" w seminarium zapominając o rzeczach podstawowych. Albo ksiądz się zastanawia czy w Eucharystii Chrystus w konsekrowanym winie jest obecny z ciałem i krwią. Księża wiedzą mniej niż średnio rozgarnięty świecki. I co robią rektorzy seminariów. Zrobić test z wiedzy alumnom ciekawe jakie bzdury by powypisywali.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama