107,6 FM

Mary Wagner ponownie skazana, ale usłyszała od sędziego niebywały komplement

Kanadyjska obrończyni życia Mary Wagner została wczoraj uznana za winną nielegalnego wkroczenia do ośrodka aborcyjnego. Sąd postanowił zarazem o jej uwolnieniu, ponieważ odsiedziała już potencjalną karę przed wydaniem wyroku. Mary usłyszała przy tym od sędziego niebywały komplement.

17 kwietnia br. Mary po raz kolejny, mimo wielu sądowych zakazów, weszła do placówki, w której dokonywane są aborcje. Napotkanym tam kobietom oferowała róże i rozmowę, jeśli były gotowe rozważyć rezygnację z zabicia własnego dziecka. Została zatrzymana i osadzona w areszcie.

Wczoraj odbył się jej proces. Według LifeSiteNews, Mary została uznana za winną. Sąd nie nałożył na nią jednak kary więzienia, ponieważ przed rozprawą obrończyni życia odsiedziała za kratami więcej niż wynosi maksymalne zagrożenie karą za przypisane jej przestępstwo (uwzględniając, że każdy dzień w areszcie przez wyrokiem liczy się tam jako półtora dnia odbycia kary pozbawienia wolności). Sąd odrzucił wniosek oskarżyciela o nałożenie na Mary Wagner kary 30 dni prac społecznych. Sędzia Mark Jette wygłosił przy tym... niebywałą pochwałę skazanej. Oświadczył, że jest rad, iż Mary codziennie pracuje na rzecz społeczeństwa. - Ma to pani w swoim DNA - stwierdził sędzia

45-letnia Mary Wagner wielokrotnie wchodziła do placówek aborcyjnych, by ratować życie dzieci i pomóc ich matkom. Była za to wielokrotnie skazywana. W sumie spędziła w więzieniu kilka lat. Pochodzi z katolickiej rodziny z okolic Vancouver. Ma 12 rodzeństwa, z czego pięcioro to dzieci adoptowane. Niektóre z nich są niepełnosprawne. Mary pomagała w ich wychowaniu. Z wykształcenia jest anglistką i romanistką. Dwa razy odwiedziła Polskę.

« 1 »
 • Anonim (konto usunięte)
  12.09.2019 19:04
  Niech Bóg jej błogosławi i wspiera. Wierzę, że ofiara nawet tej jednaj osoby może doprowadzić do cudu!
  doceń 32
 • paszczyk2
  13.09.2019 08:34
  Zanim oddamy sędziemu chwałę za komplementowanie Mary (może mu się spodobała, a może to pierwszy objaw jego nawrócenia...?) przypomnijmy, na czym stoimy: sąd w Kanadzie, jeśli uważamy ten kraj za praworządny, ma wymierzać sprawiedliwość, a tym czasem wymierza jawną niesprawiedliwość, bo a skazuje na więzienie osobę, która nie zrobiła nic złego, wprost przeciwnie, czyni dobro, bo grzecznie przypomina kobietom w poczekalniach "klinik" aborcyjnych i nam wszystkim, czym w istocie jest aborcja. Bo aborcja to ZABÓJSTWO. Sędziemu więc należy się może uznanie za komplement, ale musimy pamiętać, że ten chroni zabójców i ich morderczy proceder, a więc ma współudział w tej zbrodni. Należałoby zatem sędziego uprzedzić, że może być taki moment w jego życiorysie, że sam zasiądzie na ławie oskarżonych!
  doceń 11
 • wujek_Olek
  14.09.2019 18:52
  Nie oczekujcie sprawiedliwości od protestancko-anglosaskich sądów głoszących pozytywizm prawny (dowolność prawną).
  doceń 2
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama