107,6 FM

Śląsk pod Krzyżem

W kilkunastu miejscach archidiecezji katowickiej w sobotę 14 września będzie trwała modlitwa w ramach akcji Polska pod Krzyżem. Organizatorami są świeccy, ale poproszeni o to duchowni włączają się w akcję.

Przypomnijmy, że akcję wsparł w ostatnią środę papież Franciszek (zobacz: Papież Franciszek o akcji Polska pod Krzyżem).

W archidiecezji katowickiej można znaleźć kilkanaście miejsc, gdzie zgromadzą się ludzie w łączności z modlącymi się we Włocławku. Jednym z nich jest bazylika ojców franciszkanów w Katowicach-Panewnikach. „Zostaw wszystko i dołącz do wielkiej modlitwy” - zapraszają organizatorzy. O 16.30 Droga Krzyżowa na kalwarii, o 18 bolesna część Różańca w bazylice, a po niej Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu - dla chętnych nawet do rana.

Modlitwa będzie też trwała w kilku innych kościołach Katowic. W Tychach - w dwóch kościołach: św. Marii Magdaleny (ul. Damrota) i Miłosierdzia Bożego (ul. Andersa). Również w dwóch w Rudzie Śląskiej - św. Pawła w Nowym Bytomiu i Podwyższenia Krzyża Świętego w Halembie-Kłodnicy. Świeccy organizują to wydarzenie m.in. także w Mikołowie czy Jastrzębiu-Zdroju.

W Rybniku czuwanie ma odbyć się 14 września od 17.30 do 21.30 w kościółku akademickim na Górce u zbiegu ulic Gliwickiej i Cegielnianej. Ten gotycki kościółek to zachowane prezbiterium najstarszego kościoła Rybnika. „Obierając to miejsce, chcemy nawiązać do początków chrześcijaństwa na ziemi rybnickiej - do wiary i heroizmu naszych przodków. W łączności z wszystkimi, którzy tego dnia w różnych miejscach kraju przyłączą się do wielkiej modlitwy Polska pod Krzyżem, chcemy i my stanąć pod Krzyżem Zbawiciela. Chcemy wyznać, że jesteśmy wierni Chrystusowi Jego Ewangelii, i Jego miłosierdziu zawierzyć siebie, naszych bliskich, nasze miasto i całą Polskę” - napisali w zaproszeniu świeccy organizatorzy.

Miejsca, gdzie będą gromadzić się ludzie w ramach akcji, znajdziesz na mapie akcji "Polska pod krzyżem".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama