107,6 FM

Lenistwo jest fajne, gdy na nie zapracujemy

Uważajcie więc. Łk 8,18

Łk 8, 16-18

Jezus powiedział do tłumów:
«Nikt nie zapala lampy i nie przykrywa jej garncem ani nie stawia pod łóżkiem; lecz umieszcza na świeczniku, aby widzieli światło ci, którzy wchodzą. Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być ujawnione, ani nic tajemnego, co by nie było poznane i na jaw nie wyszło. Uważajcie więc, jak słuchacie. Bo kto ma, temu będzie dane; a kto nie ma, temu zabiorą nawet to, co mu się wydaje, że ma».

Uważajcie więc. Łk 8,18

Ewangelia z komentarzem. Słowa najważniejsze rozważa Paweł Lis
Gość Niedzielny

Lenistwo jest fajne tylko wtedy, kiedy na nie zapracujemy. Nierobienie przez dłuższy czas zdecydowanie jest stanem, z którego warto się wyrwać. Podobnie sprawa ma się z lenistwem w relacji z Panem Bogiem. Często oszukujemy samych siebie, że czegoś nie rozumiemy, więc nie musimy iść dalej, interpretujemy podejście do wiary tak, aby było nam wygodniej. Jezus jest światłem, które świeci, a my, stojąc w nim, możemy zobaczyć wszystko, co On ma nam do zaoferowania. Ale bez naszych chęci, kroków w Jego stronę, choćby najmniejszych, popadniemy w duchowy dysonans, który będzie zagłuszał wszystkie cudowności, które Bóg nam oferuje. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.