107,6 FM

W Broniszewicach powstanie drugi dom dla niepełnosprawnych chłopaków

Znane z internetu i z telewizji dominikanki z Broniszewic (diec. kaliska) zbudują kolejny Dom dla Chłopaków. Powstanie w sąsiedztwie tego otwartego w zeszłym roku. Zamieszkają w nim niepełnosprawni podopieczni. Budowę ma sfinansować tajemniczy darczyńca.

W miniony piątek siostry nabyły działkę znajdującą się po drugiej stronie ulicy, przy której działa dotychczasowa placówka. Jeszcze w tym miesiącu mają się zacząć prace budowlane. Całość ma być gotowa za rok. W nowym domu zamieszka 12 podopiecznych - ciężko niepełnosprawnych chłopców.

- Od otwarcia Domu dla Chłopaków we wrześniu ubiegłego roku odbierałyśmy codziennie kilka telefonów z prośbą o przyjęcie. I musiałyśmy odmawiać - mówi serwisowi gosc.pl s. Tymoteusz Gil.

Pojawił się jednak tajemniczy darczyńca, który zadeklarował, że pokryje całość kosztów budowy nowego domu. Postawił przy tym następujące warunki: że jego tożsamość pozostanie publicznie nieznana i że będzie on jedynym finansującym budowę.

Jak mówi s. Tymoteusza, w nowym domu zamieszkają dotychczasowi lokatorzy Domu dla Chłopaków, a na zwolnione przez nich miejsca zostaną przyjęte kolejne niepełnosprawne dzieci.

Oto fejsbukowy wpis, w którym siostry poinformowały o swoim nowym nabytku i związanych z nim planach:

Przeczytaj też o pierwszej inicjatywie sióstr z Broniszewic:

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama