107,6 FM

Ruda Śląska. Oddział neurologiczny w rudzkim szpitalu wznowi pracę

“To już pewne! Neurologia w rudzkim szpitalu zacznie znów działać od 1 grudnia. Mamy już skompletowany zespół lekarzy, z którymi podpisaliśmy stosowne umowy” - taką informację na Facebooku podała prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic.

Rzecznik rudzkiego szpitala Arkadiusz Loska poinformował, że udało się stworzyć nowy zespół złożony z 7 lekarzy. Zapewnia, że od 1 grudnia oddział ruszy pełną parą.

Praca na oddziałach neurologicznym i udarowym została zawieszona na okres od 1 września do 30 listopada. Decyzja ta została podjęta z powodu braków kadrowych. - Mogę potwierdzić, że lekarze z neurologii złożyli wypowiedzenia z pracy. Lekarze nie chcą pracować w szpitalach. Nie chcą z wielu powodów. Niestety podobne problemy mają również inne placówki - mówił w sierpniu wiceprezydent miasta Krzysztof Mejer.

Mimo że oddziały czasowo zawiesiły swoją działalność, pacjenci nie pozostają bez opieki. Przez cały okres zawieszenia oddziałów bez zmian funkcjonują: przyszpitalna Poradnia Neurologiczna oraz Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego (SM). - Bez pomocy specjalisty nie pozostaną również pacjenci przebywający w szpitalu, a wymagający konsultacji neurologicznych - informował dr n. med. Jerzy Zdyszałek, dyrektor ds. medycznych w rudzkim szpitalu

18 września odbędzie się specjalna sesja Rady Miasta, na której zostaną podjęte decyzje dotyczące funkcjonowania placówki.

Rocznie na oddziale przyjmowanych jest 900-1000 pacjentów, a 4500-5000 osób korzysta z porad, których udzielają Poradnia Neurologiczna i Poradnia Leczenia Stwardnienia Rozsianego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama