107,6 FM

Gliwickie Dni Dziedzictwa Kulturowego. Miasto oczami artystów

W sobotę i niedzielę w ramach Dni Dziedzictwa Kulturowego będzie okazja do poznawania Gliwic pod kątem różnych dziedzin sztuki.

W tym roku organizatorzy poprowadzą zwiedzających śladem twórczości literatów, malarzy, fotografików, filmowców czy prac, jakie w przestrzeni miasta pozostawili rzeźbiarze i  architekci.

Muzeum w Gliwicach we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dziedzictwa Kulturowego Gliwic „Gliwickie Metamorfozy” przygotowały bogaty program. Znalazły się w nim wycieczki autokarowe i piesze, będzie okazja, żeby m.in. przejść szlakiem secesji, literackim czy architektury współczesnej.

W Willi Caro będzie można obejrzeć wystawę litografii Ernsta Knippla i obrazów współczesnych ze zbiorów muzeum.

Wyjątkową propozycją w programie jest przybliżenie postaci gliwickich organmistrzów. O organach firmy Rieger - podczas wycieczki autokarowej do kościołów Ducha Świętego w Ostropie, Narodzenia NMP w Bojkowie i św. Józefa w Ligocie Zabrskiej - opowie prof. Julian Gembalski.

Natomiast w czasie pieszego zwiedzania dr Michał Duźniak przedstawi gliwickich organmistrzów Volkmanna i Kurzera. Trasa poprowadzi przez kościoły Wszystkich Świętych, św. Barbary i ewangelicki Zbawiciela.

Dla miłośników gier terenowych przygotowane zostały dwie propozycje: w sobotę „Rzeźby i pomniki”, a w niedzielę „Fotograficzne atelier”.

Udział we wszystkich wydarzeniach w ramach XVII Gliwickich Dni Dziedzictwa Kulturowego jest bezpłatny. Na wycieczki autokarowe trzeba zarezerwować bezpłatne bilety.

Pełny program dostępny jest na: www.muzeum.gliwice.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama