107,6 FM

Ppłk Piotr Wielogórski: Żołnierze obrony terytorialnej są bardzo zmotywowani

Żołnierze obrony terytorialnej są bardzo zmotywowani - zapewnił w Radiu eM z-ca dowódcy 13. ŚBOT ppłk Piotr Wielogórski. Pojutrze (27.09) polscy terytorialsi mają swoje święto.

Ppłk Piotr Wielogórski: Żołnierze obrony terytorialnej są bardzo zmotywowani (25.09.2019).
Radio eM

Jak mówił ppłk Piotr Wielogórski, żołnierze tworzący Wojska Obrony Terytorialnej są bardzo zaangażowani w służbę, czego dowodem jest z jednej strony ich udział w defiladzie w Katowicach 15 sierpnia, z drugiej gotowość do szybkiej mobilizacji, tak jak wiosną podczas akcji niesienia pomocy na terenach zalanych wodą. W przypadku defilady uczestniczący w niej terytorialsi brali dwutygodniowe urlopy z pracy, by móc ćwiczyć z innymi jednostkami wojskowymi. W przypadku akcji pomocowej stawiennictwo zmobilizowanych w trybie alarmowym żołnierzy WOT było niemal stuprocentowe.

Zastępca dowódcy 13. Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej zapewnił też, że WOT dysponuje najnowocześniejszym sprzętem, w tym nowymi polskimi pistoletami. Okazją do podziwiania śląskich terytorialsów może być ich święto, które będą celebrować na początku października. Oficjalnie przypada ono 27 września, kiedy obchodzony jest Dzień Polskiego Państwa Podziemnego. WOT nawiązuje do tradycji polskiej partyzantki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama