107,6 FM

Katowice. Światowy Dzień Serca (zapowiedź)

W programie m.in. bezpłatne badania specjalistyczne, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, możliwość skorzystania z porad specjalistów kardiologii. Nie zabraknie ruchu i dobrej muzyki.

Światowy Dzień Serca odbędzie się 29 września na katowickim Rynku. Od 10:00 do 17:00 uczestnicy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań oraz porad lekarskich.

Dla gości przygotowano pięć stref, na których dowiedzą się jak wzmocnić serce poprzez aktywność fizyczną, jaką dietę stosować, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, czy w jaki sposób radzić sobie ze stresem i pomóc sercu się zrelaksować. Gośćmi specjalnymi będą kucharz Remigiusz Rączka, aktor Grzegorz Halama oraz muzyk Sławomir Zapała.

Głównym celem Dnia Serca jest edukacja na temat profilaktyki najważniejszego organu w naszym ciele. Choroby układu krążenia są jednymi z najczęstszych przyczyn zgonu w Polsce.

Pierwsze obchody Światowego Dnia Serca odbyły się w 2000 roku. Powstał z inicjatywy Światowej Federacji Serca. Organizatorem obchodów jest Polskie Towarzystwo Kardiologiczne, a współorganizatorem Miasto Katowice.

Więcej informacji na Facebooku https://www.facebook.com/SwiatowyDzienSerca/ oraz na stronie http://dzienserca.com.pl/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama