107,6 FM

Papież: Przywracające młody wygląd zabiegi chirurgii plastycznej prowadzą do "śmieszności"

Papież Franciszek podczas poniedziałkowej Mszy w Watykanie mówił, że przywracające młody wygląd zabiegi chirurgii plastycznej prowadzą do "śmieszności". Określił też jako "tragiczny" spadek urodzeń w wielu krajach.

W homilii wygłoszonej w kaplicy Domu Świętej Marty papież powiedział: "Kiedy kraj się starzeje i nie ma dzieci, nie widzi się wózków dziecięcych na ulicach, nie widzi się kobiet w ciąży".

W takich społeczeństwach, jak dodał, dominuje opinia, że "lepiej nie mieć dziecka".

"Kiedy czyta się, że w jakimś kraju jest więcej emerytów niż pracowników, to jest to tragiczne. Ileż krajów dzisiaj zaczyna żyć w tej zimie demograficznej" - podkreślił Franciszek.

Przestrzegał również przed zapominaniem o ludziach starszych.

"Traci się, powiedzmy to bez wstydu, tradycję; a tradycja to nie jest muzeum starych rzeczy, to gwarancja przyszłości, sok korzeni, który sprawia, że drzewo rośnie i wydaje kwiaty oraz owoce" - oświadczył Franciszek. Mówił, że bez tradycji społeczeństwo staje się "jałowe".

Papież przywołał opinię, że "młodość można kupić". "Jest wiele firm, które oferują ją w formie makijażu, chirurgii plastycznej i liftingu". Ale zawsze kończy się to "śmiesznością" - dodał.

Jako przejaw "mentalności odrzucenia" Franciszek wymienił zamykanie w domach starców seniorów, co tłumaczy się tym, że "nie produkują" i "uniemożliwiają normalne życie".

« 1 »
 • elle1
  30.09.2019 15:21
  Jeśli emerytów jest więcej niz pracujacych, to młodzi emeryci powinni się zająć seniorami, bo ktos przeciez musi pracowac, zeby jednych i drugich utrzymac - swoimi i cudzymi seniorami skoro nie mają oporów, żeby brać świadczenia od cudzych dzieci. No i niestety domy starców są wówczas koniecznością podobnie jak przedszkola i żłobki. O ile mi też wiadomo to wlaśnie dzisiejsi seniorzy wpadli na to, że własnymi dziećmi nie trzeba zajmować się osobiście, trudno zatem powiedzieć czemu uważają, że opieka własnej córki czy syna jest lepsza niż instytucjonalna.
 • saherb
  01.10.2019 09:37
  Wszystkie te zabiegi odmładzające są jak polerowanie samochodu, w którym nie ma silnika.
  doceń 4
 • halinkaa
  03.10.2019 11:23
  jak honorowy członek rotary club zostaje papieżem to jest dopiero śmieszne
  doceń 4
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama