107,6 FM

Senior za kierownicą. Regularne badania i testy? Dyskryminacja, czy dbałość o bezpieczeństwo?

Częstsze, regularne i obowiązkowe badania dla starszych kierowców to dyskryminacja, czy szansa na większe bezpieczeństwo na drogach? Zdania na ten temat są podzielone.

Badania co dwa, trzy, a może co pięć lat? Dziś w eMisji specjalnej pytamy, czy powinny powstać dodatkowe przepisy, które zmuszą starszych kierowców do regularnego sprawdzania stanu zdrowia. Temat wraca, bo wciąż dochodzi do kuriozalnych sytuacji.  Do jednej z nich doszło dwa tygodnie temu gdy 85. latek jechał drogą ekspresową pod prąd. W Polsce przez lata prawo jazdy było wydawane bezterminowo, obecnie najdłuższy okres ważności tego dokumentu to 15 lat. 

Eugeniusz Tomala z katowickiego WORDu: senior powinien oceniać swoje możliwości za kółkiem

Choć młodzi kierowcy nie są bez winy, a policyjne statystyki pokazują, że więcej wypadków powodują osoby niedoświadczone to wciąż dochodzi do śmiertelnych wypadków z udziałem seniorów.

Tematem zainteresowała się Agata Nurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama