107,6 FM

Prof. Andrzej Kowalczyk: Na Uniwersytecie Śląskim zmienia się niemało

Na Uniwersytecie Śląskim zmienia się niemało - mówił Radiu eM w pierwszym dniu roku akademickiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, rektor UŚ. Te zmiany wynikają z reformy zapisanej w tzw. Ustawie 2.0.

Prof. Andrzej Kowalczyk: Na Uniwersytecie Śląskim zmienia się niemało (1.10.2019)
Radio eM

Zmieniła się przede wszystkim struktura - powstała rada uczelni, a niektóre wydziały zostały połączone. Kluczowe są bowiem, w myśl ustawy, dyscypliny naukowe i to one wyznaczają strukturę uniwersytetu. - Z dotychczasowych dwunastu wydziałów mamy obecnie osiem wydziałów dziedzinowych - powiedział Radiu eM rektor UŚ.

Prof. Andrzej Kowalczyk zaznaczył, że obecna reforma jest szansą, z której Uniwersytet Śląski chce skorzystać i znaleźć się w gronie tzw. uczelni badawczych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

O audycji

Rozmowa poranka

Rozmowa poranka  

Od poniedziałku do piątku w „Rozmowie poranka”: polityka wielka i mała...

...a przede wszystkim lokalna, sprawy, które cieszą, martwią, niepokoją, bulwersują, decyzje, które zmienią nasze miasta, region a może nasze życie.

Zapraszamy do tych rozmów gości, którzy mają coś do powiedzenia: eksperci wyjaśniają, politycy się tłumaczą…

Trzymamy rękę na pulsie.

Programy