107,6 FM

Centrum DZWONI z Bytomia zachęca: spotkajmy się w pracy! Do akcji dołączają aktorzy i urzędnicy

Aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska zaserwuje kawę, wicemarszałek województwa śląskiego ugotuje obiad, a prezydent Bytomia i wojewoda śląski będą składać kartonowe pudełka. Rusza pierwsza edycja akcji 'Spotkajmy się w pracy". Chodzi o ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych.

W Bytomiu, Katowicach, Tarnowskich Górach, Chorzowie i w Sosnowcu osoby publiczne przez "symboliczną godzinę" będą pracować z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. Wszystko po to, by promować ideę zatrudniania osób niepełnosprawnych. W akcję "Spotkajmy się w pracy" zaangażowała się także prezydent Piekar Śląskich - Sława Umińska-Duraj:

Jako pierwsza wyzwanie podjęła aktorka Marta Żmuda-Trzebiatowska, która  podawała na katowickim dworcu kawę PKP. Co mówiła tuż przed rozpoczęciem wyzwania?

Akcja rusza dziś i potrwa do piątku. Jej inicjatorem jest Centrum DZWONI w Bytomiu. Włączył się w nią także generał Roman Polko, ale też: prezydenci Sosnowca i Świętochłowic oraz śląski zespół Frele. W gronie tych, którzy pomagają jest Adam Kryger, który od kilku lat zatrudnia osoby z niepełnosprawnościami:

A czy mieszkańcy regionu uważają, że osoby niepełnosprawne mają szansę na otwartym rynku pracy?

Dodajmy, że dzięki Centrum Dzwoni z Bytomia pracę otrzymało już ponad 100 osób z niepełnosprawnością intelektualną w ponad 50 firmach z regionu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama