107,6 FM

Ruda Śląska. Nie żyje górnik po wstrząsie w kopalni Bielszowice

Nie żyje najciężej poszkodowany górnik po wstrząsie w kopalni Bielszowice. Obrażenia w postaci m.in. złamań i stłuczeń odniosło dziewięciu górników. Tąpnięcie miało miejsce po godz. 15.00.

Po wstrząsie w kopalni Bielszowice śmierć poniósł jeden z poszkodowanych górników. Od momentu kiedy został zlokalizowany był w rękach lekarzy. Reanimacja jednak nie pomogła.

Pod ziemią w momencie wstrząsu przebywało 17 górników. - Wszyscy zostali wycofani z zagrożonego rejonu. Dziewięciu z nich doznało obrażeń, m.in. złamań i stłuczeń. Siedmiu kolejnych górników uległo wypadkom lekkim - powiedział rzecznik Polskiej Grupy Górniczej - Tomasz Głogowski.

Do silnego wstrząsu doszło w czwartek po godz. 15.00 tysiąc metrów pod ziemią. Jego energię - jak wynika z danych WUG - wstępnie oszacowano na ok. 3,05 w popularnej skali Richtera. Oznacza to, że wstrząs miał charakter wysokoenergetyczny.

Ruch Bielszowice jest częścią kopalni zespolonej Ruda w Rudzie Śląskiej, należącej do Polskiej Grupy Górniczej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama