107,6 FM

Dzień Judaizmu w 2020 pod znakiem świętowania i dnia świętego

Świętowanie i dzień święty to temat, wokół którego odbywać się będzie ogólnopolski Dzień Judaizmu w Kościele katolickim w dniach 16-17 stycznia 2020 r. w Gnieźnie - informuje na swojej stronie internetowej biuro prasowe Episkopatu Polski.

Dzień Judaizmu będzie również obchodzony na szczeblu lokalnym, w diecezjach. "Mam świadomość tego, że jednocześnie wiele lokalnych wspólnot, również diecezjalnych, będzie organizowało Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Ci, którzy nie mogą jechać do Gniezna, będą mogli doświadczyć tego dnia i przeżyć go w swoich wspólnotach lokalnych, szczególnie diecezjalnych" - powiedział przewodniczący Komitetu ds. Dialogu z Judaizmem bp Rafał Markowski.

Zaznaczył, że obchody Dnia Judaizmu mają być rozłożone na kilka dni. Punktami stałymi obchodów jest poranna modlitwa na cmentarzu Żydowskim, a w przypadku Gniezna przy tablicy upamiętniającej Żydów.

Hasło Dnia Judaizmu w 2020 r. będzie koncentrowało się na świętowaniu i na dniu świętym.

"Temat wydaje się być bardzo aktualny, bo jednak to świętowanie wygląda różnie i to nie tylko w Kościele katolickim. A zatem podjęcie potrzeby i istoty tego świętowania w momencie, kiedy ludzie tracą pewne poczucie sacrum, wydaje się być w pełni usprawiedliwione" - wyjaśnił bp Markowski.

Dodał, że "wzajemne poznawanie się jest nie tylko oznaką pogłębiania wiedzy, ale nawet kultura osobista domaga się tego, abyśmy wiedzieli, na czym polega istota judaizmu".

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama